Lista aktualności Lista aktualności

X Dolnośląska Pielgrzymka Leśników z okazji obchodów Dnia Leśnika

W dniu 7 lipca 2023 r. odbyła się X Dolnośląska Pielgrzymka Leśników, organizowana w tym roku przez Nadleśnictwo Bardo Śląskie. Pracownicy Lasów Państwowych z terenu Regionalnej Dyrekcji LP we Wrocławiu, wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi udali się do Bazyliki Mniejszej Nawiedzenia NMP w Bardzie, gdzie uroczystej mszy św. przewodniczył bp Piotr Wawrzynek. Podczas tej szczególnej liturgii został udzielony również sakrament małżeństwa, a oprawa muzyczna z udziałem zespołu sygnalistów myśliwskich uświetniła owo wydarzenie. Na zakończenie tej części obchodów pracownicy Lasów Państwowych przekazali kosze z darami dla księdza biskupa, młodej pary oraz parafii.

Po mszy wszyscy uczestnicy przemaszerowali do Parku za Nysą w procesji, na czele której szły Poczty Sztandarowe. Następnie zasłużonym pracownikom LP zostały wręczone Kordelasy Leśnika Polskiego, a po zakończeniu części oficjalnej radośnie rozpoczęto wspólne biesiadowanie. Na miejscu przygotowano wiele atrakcji, również dla tych najmłodszych gości. Wystąpiły zespoły muzyczne „Taraka”, „Wiolinek”, a także kabarety. W międzyczasie można było podziwiać pokaz rzeźbienia w drewnie oraz udać się kolejką do najwyższego drzewa w Polsce.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Leśnika nie zabrakło również rywalizacji sportowych o Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu, w których pracownicy konkurowali w dwóch kategoriach: zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej oraz spływów pontonowych na czas. Tytuł najlepszych strzelców wrocławskiej Dyrekcji wywalczyło Nadleśnictwo Oleśnica Śląska, drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Bardo Śląskie, a trzecie – Nadleśnictwo Oława. W spływie wygrało Nadleśnictwo Bolesławiec, a zaraz za nim na podium stanęli pracownicy Nadleśnictwa Międzylesie oraz Nadleśnictwa Ruszów.

Piękna pogoda towarzyszyła nam od samego rana aż do końca zabawy, która przy skocznej muzyce trwała na parkowym „parkiecie” do późnych godzin wieczornych. Choć ten Dzień Leśnika przeszedł już do historii, jeszcze na długo zostaną nam w pamięci roześmiane twarze koleżanek i kolegów z braci leśnej, z którymi mogliśmy po raz kolejny spotkać się podczas tej pięknej uroczystości.