Lista aktualności Lista aktualności

Relacja z Koncertu Zespołu Śląsk z okazji inauguracji obchodów 100-lecia Lasów Państwowych

W dniu 24.06.2023 r. o godz. 19 odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk z okazji inauguracji obchodów 100- lecia Lasów Państwowych. Wydarzenie miało miejsce w Bazylice Mniejszej P.W. NNMP w Bardzie, a organizatorem było Nadleśnictwo Bardo Śląskie.  

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny został założony 1 lipca 1953. Rocznie daje około 200 koncertów w kraju i za granicą. Zespół słynie z kultywowania twórczości ludowej i narodowej. W repertuarze zespołu znajdują się również opery, oratoria oraz muzyka sakralna. Zespół koncertuje na całym świecie a jego występy mogła podziwiać publiczność w 44 krajach na 5 kontynentach.

To właśnie jego występ zapoczątkował obchody 100-lecia Lasów Państwowych. W podniosłej atmosferze, przy wspaniałej akustyce jaką gwarantuje Bazylika Mniejsza koncert był prawdziwą duchową ucztą. Licznie przybyłe delegacje nadleśnictw, zaproszeni goście oraz przybyli na koncert mieszkańcy zarówno w trakcie jak i po jego zakończeniu nie kryli wzruszenia. Występ oczywiście zakończył się bisem w leśnym klimacie.